رضایت مندی بیمار از اعمال جراحی کواتورفرکتیو

 

 

 

رضایت مندی بیمار از اعمال جراحی کواتورفرکتیو

 

دکتر محمدرضا صداقت

دانشیار گروه چشم پزشکی دانشگاه علوم پزشکی مشهد- مرکز تحقیقات چشم بیمارستان خاتم الانبیاء (ص)

طبق اظهارنظر دکتر OBrein از انستیتو چشم پزشکی Bascom palmer فرمول رضایت مندی بیمار از عمل جراحی کراتورفرکتیو عبارت است از:

Patient satisfaction= clinical outcome minus patient expectations یعنی در صورتی که انتظارات بیمار بسیار بالا باشد، (Unrealistic expectations) علیرغم نتایج بالینی قابل قبول جراحی رضایت مندی بیمار حاصل نمی شود و برعکس در صورتی که انتظارات بیمار در حد مناسب و قابل قبولی باشد، (realistic expectations) و نتایج بالینی جراحی نیز مناسب باشد، رضایت مندی بیمار بسیار خوب خواهد بود و در شرایطی که بیمار انتظارات قابل قبولی داشته باشد، (realistic expectations) علیرغم نتایج بالینی کمتر از انتظار در مجموع رضایت مندی بیمار حاصل خواهد شد.

طبق مطالعه دکتر Obrein در سال 2004 شایعترین علل شکایات بیمار شامل تاری دید دور، Glare، خشکی چشم و تاری دید نزدیک بود و شایعترین عوارض بعد از جراحی شامل Overcorrection، آستیگماتیسم نامنظم، خشکی چشم و Glare بود.

آستیگماتیسم نامنظم شایعترین علت Loss of UCVA بوده است.

طبق مطالعه FDA (حدقل سالیانه 700000 لیزیک در امریکا انجام می شود) که جهت بررسی (QOL) quality of life به دنبال جراحی لیزیک انجام شده است مشخص گردید ه significant problems به دنبال جراحی لیزر بطور کلی شایع نمی باشد. این مطالعه نشان داد که اکثریت بیماران از outcome جراحی رضایت داشته و درصد کمی از بیماران ناراضی می باشند. و همچنان FDA متذکر گردید که مقالات QOL مربوط به لیزیک بطور دقیق ارزیابی و منتشر شده و گزارشات بسیار کمی در این زمینه وجود دارد که بطور صحیح و دقیق طراحی و اجرا شده باشد.

لذا جهت بررسی علل نارضایتی بیمار از جراحی کراتورفوکتیو، مطالعات وسیع Prospective مورد نیاز می باشد. در یک متاآنالیز انجام شده بر روی لیزیک Overall satisfaction rate و در یک متاآنالیز دیگر dry eye بعد از جراحی لیزیک مورد بررسی قرار گرفته است. در متاآنالیز اول که توسط دکتر Solomon انجام گردید. 4/95 بیماران بعد از جراحی خوشحال و راضی بودند و یان رضایت مندی بستگی به میوچی یا هیپروپی بودن بیماران یا جراحی خارج از آمریکا یا داخل امریکا و جراحی قبل از سال 2000 و بعد از سال 2000 نداشته و درصد رضایت مندی در صورتی که پرسشنامه ها بعد از 6 ماه تکمیل می شده بالاتر بوده است و شایعترین علل عدم رضایت بیماران ناشی از باقی ماندن عیب انکساری، خشکی چشم و مشکلات بینائی در شب بوده است. گرچه ناگفته نماند بسیاری از بیماران علیرغم وجود مشکلات ذکر شده کماکان از اعمال جراحی کراتورفرکتیو رضایت مندی کامل دارند و در متاآنالیز دوم که توسط دکتر Donnenfeld بر روی 32000 چشم انجام شد، مشخص گردید که بعد از 6 هفته از جراحی لیزیک در اکثریت موارد علائم dry eye از بین می رود و خشکی چشم تأثیری در نتایج نهائی visual outcome ندارد.

خشکی چشم در 32% از بیماران قبل از جراحی و 35% بیماران بعد از جراحی تجربه شده است. لذا طبق توصیه ایشان خشکی چشم قبل از جراحی بهترین شاخص برای خشک چشم بعد از جراحی می باشد. لذا توصیه می شود جهت افزایش رضایت مندی بیماران خشکی چشم قبل از جراحی دقیقاً مورد توجه قرار گیرد.

یکی از نکات مهم جهت افزایش رضایت مندی بیماران انتخاب صحیح بیماران می باشد که بیماران realistic expectations قبل از جراحی مورد شناسایی قرار گیرند که بوسیله مشاوره و ارتباط صحیح بیمار و پزشک قبل از جراحی در اکثریت موارد بدست می آید.

لذا جهت افزایش رضایت بیماران از جراحی کراتورفرکتیو counseling با بیمار توصیه می شود.

آمار بازدید کنندگان

امروز15
دیروز14
مجموع67754

آی پی بازدیدکنندگان : 54.87.18.165
Unknown ? Unknown Sun 24 Mar 2019 03:00

نظرات مخاطبین

حسین فدایی: ۱۲ مرداد ۱۳۹۱

با تشکر از جناب آقای دکتر ارجمندی جهت برخورد بسیار عالی با بیماران

علیرضا قنبری: ۱۴ شهریور ۱۳۹2
من طراح وب هستم و با شرکت های زیادی همکاری کرده ام . اما وب سایت شما بسیار بی نظیری می باشد.

تماس با ما

02188394807

بلوار کشاورز -خیابان وصال شیرازی - خیابان ایتالیا شرقی -ساختمان پزشکان ایتالیا -طبقه سوم

info@drarjomandi.com

Scroll to Top